România pierde cu Statele Unite al doilea meci de la Jocurile Olimpice! Poloiștii au fost egalii americanilor două reprize

România pierde cu Statele Unite al doilea meci de la Jocurile Olimpice! Poloiștii au fost egalii americanilor două reprize

Naționala de polo masculin a României a pierdut și cel de-al doilea meci de la Jocurile Olimpice, scor 8-14 în fața Statelor Unite. Am fost egalii americanilor două reprize, prima și a patra, dar adversarii ne-au copleșit fix în momentele care contau cel mai mult. Poloiștii lui Bogdan Rath vor reveni în bazin joi, 1 august, în fața Croației (20:30). Naționala noasră ocupă ultimul loc în grupă. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor