România – Japonia 1-2, în turneul final al BJK Cup » Echipa României, eliminată de la primul duel: Niculescu și Ruse au cedat la dublu

România – Japonia 1-2, în turneul final al BJK Cup » Echipa României, eliminată de la primul duel: Niculescu și Ruse au cedat la dublu

Echipa României a fost învinsă de cea a Japoniei și eliminată din Billie Jean King Cup Finals, competiție desfășurată la Malaga, scor 1-2 la general. În primul meci, Ana Bogdan s-a impus în fața lui Nao Hibino, scor 6-2, 6-4. În al doilea meci, Jaqueline Cristian a pierdut cu Ena Shibahara, scor 4-6, 6-7. Meciul de dublu, pierdut de Monica Niculescu și Gabriela Ruse, scor 1-6, 5-7, face ca niponele să avanseze în sferturi. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor