„Extrem, extrem de ciudat” » Ovidiu Hațegan, deschis despre retragerea din meseria de arbitru central: „Pur și simplu, mi-a dispărut plăcerea!”

„Extrem, extrem de ciudat” » Ovidiu Hațegan, deschis despre retragerea din meseria de arbitru central: „Pur și simplu, mi-a dispărut plăcerea!”

Ovidiu Hațegan, 44 de ani, unul dintre cei mai importanți arbitri români ai ultimului deceniu, a decis să renunțe la activitatea de „central”, vizând acum un loc în Parlamentul României și oficializarea meciurilor doar ca arbitru video. Într-un podcast electoral, arădeanul a dezvăluit că „mi-a dispărut plăcerea de a arbitra”. Ovidiu Hațegan este unul dintre cei mai valoroși și apreciați arbitri români din acest secol. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor