România e favorită cu Japonia, la Billie Jean King Cup. Primul meci e joi dimineața

România e favorită cu Japonia, la Billie Jean King Cup. Primul meci e joi dimineața

Turneul Billie Jean King Cup se desfășoară la Malaga, în Spania, între 13 și 20 noiembrie, iar „tricolorele” vor întâlni joi Japonia în optimile de finală. Fetele conduse de Horia Tecău au ajuns aici după ce au eliminat Ucraina în luna aprilie, în vreme ce nipoanele au trecut de Kazakhstan. Întâlnirea noastră cu Ucraina a avut loc între 12 și 13 aprilie anul acesta și a fost extrem de dramatică, deoarece adversarele au condus cu 2-0 după prima zi. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor