Încă un club din România, pe marginea prăpastiei! Jucătorii, neplătiți de 3 luni, președintele și-a dat demisia: „E grav”

Încă un club din România, pe marginea prăpastiei! Jucătorii, neplătiți de 3 luni, președintele și-a dat demisia: „E grav”

Continuă problemele pentru cluburile din Liga 2. Viitorul Târgu Jiu e istorie, CS Mioveni are probleme mari financiare, iar cel de-al treilea club care traversează o situație delicată este CSM Focșani, locul 19. Nou-promovată, CSM Focșani are probleme mari financiare. Jucătorii și staff-ul sunt neplătiți de aproape 3 luni și se pune problema unui iminent faliment. Președintele executiv, Daniel Mahu Moisii și-a dat demisia, potrivit liga2.ro. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor