România a încheiat pe locul 8 Campionatul European de polo, după înfrângerea în fața naționalei din Muntenegru

România a încheiat pe locul 8 Campionatul European de polo, după înfrângerea în fața naționalei din Muntenegru

Echipa națională a României s-a clasat pe poziția a 8-a la Campionatul European de la Belgrad, loc decis în urma duelului cu Muntenegru, 21-15 (4-3, 6-3, 5-4, 6-5) în favoarea adversarilor. „Tricolorii” au asigurată și prezența la următorul Mondial. Naționala României a disputat ultimul meci la Campionatul European găzduit de Belgrad Arena, partida care decidea locul final ocupat în clasamentul competiției. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor