Provocator! Steagul afișat de fanii sârbi la meciul cu Sheriff Tiraspol, după ce săptămâna trecută au fost interziși în Moldova

Provocator! Steagul afișat de fanii sârbi la meciul cu Sheriff Tiraspol, după ce săptămâna trecută au fost interziși în Moldova

Ultrașii lui Partizan Belgrad au afișat un steag al Rusiei la confruntarea cu Sheriff Tiraspol din Conference League, partidă câștigată de formația din Transnistria cu 3-1. Gestul vine la doar o săptămână după ce autoritățile din Republica Moldova au interzis accesul în țară fanilor sârbi pentru meciul tur jucat la Chișinău.  Temuții fani ai lui Partizan au afișat, pe lângă drapelul Rusiei, și un steag cu harta Serbiei mari, care include și Kosovo. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor