Xavi, radiografie realistă după ce Barcelona a fost eliminată din Europa League: „Acolo am pierdut meciul, dar lucrurile ar fi stat altfel cu ei”

Xavi, radiografie realistă după ce Barcelona a fost eliminată din Europa League: „Acolo am pierdut meciul, dar lucrurile ar fi stat altfel cu ei”

Xavi Hernandez, antrenorul Barcelonei, a comentat eliminarea suferită de catalani în play-off-ul pentru „optimile” Europa League, acolo unde formația blaugrana a fost învinsă de Manchester United (3-4 la general). Joi seara, Barça a cedat pe „Old Trafford”, 1-2, deși la pauză avea calificarea asigurată.  Tragerea la sorți pentru „optimile” Europa League e azi, de la 13:00, liveTEXT pe GSP.RO. Meciurile sunt programate pe 9, respectiv 16 martie. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor