Probleme pentru lider » Iga Swiatek s-a retras din motive personale de la WTA Beijing

Probleme pentru lider » Iga Swiatek s-a retras din motive personale de la WTA Beijing

Iga Swiatek (23 de ani și 1 WTA) s-a retras de la al doilea turneu consecutiv. Poloneza nu a mai jucat un meci de la US Open și a anunțat că nu va participa la turneul de la Seul, iar acum a venit anunțul și despre cel de la Beijing. Iga Swiatek nu-și va apăra titlul cucerit anul trecut la Beijing, liderul mondial anunțând vineri că se retrage de la acest turneu din cauza unor motive personale. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor