Primarul spune STOP investițiilor în fotbal! Echipa are nevoie de un miracol pentru salvare: „Nu vom mai finanța sport profesionist”

Primarul spune STOP investițiilor în fotbal! Echipa are nevoie de un miracol pentru salvare: „Nu vom mai finanța sport profesionist”

Constantin Toma, primarul din Buzău, a anunțat că nu va mai finanța echipele profesioniste din oraș cu bani publici. Pentru Gloria Buzău, echipă retrogradată din Superliga în 2025, decizia e echivalentă cu desființarea, clubul fiind susținut cu bani de la bugetul local. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor