Pep Guardiola vrea să aducă la City un fost elev de la Barcelona

Pep Guardiola doreşte să-l aducă la Manchester City pe Alexis Sanchez, fost jucător la Barcelona, actualmente la Arsenal Londra, rivala lui City din Premier League. Jucătorul chilian evită să discute prelungirea contractului cu Arsenal, iar Guardiola este pregătit să înceapă negocierile cu Alexis . Manchester City l-a ratat pe Alexis Sanchez în 2014, însă de această dată lucrurile se pare că se vor încheia altfel. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor