Penalty refuzat lui Dinamo la Galați! Verdict fără echivoc al specialistului în arbitraj

Penalty refuzat lui Dinamo la Galați! Verdict fără echivoc al specialistului în arbitraj

Fază controversată de arbitraj în Oțelul Galați - Dinamo, în etapa 3 din Superliga. În minutul 15, Alexandru Musi (21 de ani), fotbalistul venit de la FCSB în această vară, a căzut în careu, a solicitat lovitură de la 11 metri, însă „centralul” Szabolcs Kovacs a lăsat jocul să continue. Mai mult decât atât, arbitrul n-a fost chemat din camera VAR să revadă această fază. Valentin Porumbel este cel care se afla în camera VAR, iar Ovidiu Artene este asistent. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor