Patronul unei echipe din Liga 1 s-a săturat de fotbal: „O dau cu totul, dau și bani, numai luați-o”

Patronul unei echipe din Liga 1 s-a săturat de fotbal: „O dau cu totul, dau și bani, numai luați-o”

Valeriu Iftime, patronul de la FC Botoșani, a anunțat că vrea să renunțe la echipa moldoveană. „Lanterna roșie” din Superliga are un sezon modest și se luptă să evite retrogradarea, la 10 ani de la promovarea în prima ligă. Valeriu Iftime, patronul moldovenilor, ar vrea să renunțe la fotbal și ar fi dispus să dea echipa oricui o dorește, fără pretenții financiare. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor