Oțelul Galați a bătut palma cu noul antrenor! Contract până în 2026

Oțelul Galați a bătut palma cu noul antrenor! Contract până în 2026

E gata! În ziua în care l-a demis pe Ovidiu Burcă (45 de ani), Oțelul Galați s-a reorientat și a ales noul antrenor. Este vorba despre Laszlo Balint (45 de ani), tehnician liber de contract din vara lui 2024, după despărțirea de Petrolul Ploiești. Din informațiile GSP.ro, cele două părți au ajuns la un acord, iar Balint va antrena la Galați cel puțin până în vara lui 2026. Obiectivul lui Balint a fost stabilit deja: evitarea retrogradării. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor