O legendă a atletismului a participat la un maraton după o pauză de 10 ani » Cursa a fost dominată de sportivii din Etiopia și Kenya

O legendă a atletismului a participat la un maraton după o pauză de 10 ani » Cursa a fost dominată de sportivii din Etiopia și Kenya

Paula Radcliffe (51 de ani), multiplă medaliată la Campionatele Mondiale și Europene de Atletism, a revenit în proba de maraton la 10 ani după retragere. Atleta britanică a participat la Maratonul de la Tokyo și l-a finalizat în mai puțin de 3 ore. Duminică, 2 martie, s-a desfășurat Maratonul de la Tokyo, dominat de sportivii din Etiopia și Kenya. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor