Haos la derby-ul dintre Dinamo Zagreb și Hajduk Split: „Portar cu capul spart și două cartonașe roșii”

Haos la derby-ul dintre Dinamo Zagreb și Hajduk Split: „Portar cu capul spart și două cartonașe roșii”

Dinamo Zagreb și Hajduk Split au încheiat la egalitate, 2-2, în derby-ul Croației. Partida s-a desfășurat în cadrul etapei 24 și a fost plină de suspans și întreruperi. Pe lângă cele patru reușite, s-au acordat și două cartonașe roșii, ambele pentru gazde. Pentru Dinamo Zagreb au înscris Baturina (5) și Pierre-Gabriel (48), în timp ce pentru Hajduk Split au marcat Franjic (31- autogol) și Krovinovic (90+1). Cele două formații sunt vecine de clasament. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor