Numai în Liga 1: s-au antrenat pe sintetic, iar 3 jucători s-au rupt! Terenul cu iarbă s-a transformat în parcare

Numai în Liga 1: s-au antrenat pe sintetic, iar 3 jucători s-au rupt! Terenul cu iarbă s-a transformat în parcare

Cum baza de la Aninoasa, unde se pregăteau pe iarbă de la promovare, a intrat într-un proces de reparații și modernizare, jucătorii Chindiei au fost nevoiți să se antreneze pe un teren sintetic, iar trei dintre ei acuză deja probleme musculare.  În mai 2019, Chindia juca ultimul meci acasă, pe arena „Eugen Popescu". O învingea atunci cu 4-1 pe Luceafărul Oradea și obținea matematic promovarea, revenirea pe prima scenă după 21 de ani. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor