„Nu se pune problema de rasism” » Gelu Duminică, radiografie a celor întâmplate la România - Kosovo: „Pot înțelege să nu mai reziști urii care este îndreptată asupra ta și să ieși de pe teren, e cât se poate de normal să clachezi”

„Nu se pune problema de rasism” » Gelu Duminică, radiografie a celor întâmplate la România - Kosovo: „Pot înțelege să nu mai reziști urii care este îndreptată asupra ta și să ieși de pe teren, e cât se poate de normal să clachezi”

Partida dintre România și Kosovo nu a consemnat doar un eveniment sportiv în sine, fiind marcată și de tensiunile politice, naționaliste, fapt observat cu atenție de sociologul Gelu Duminică. În dialog cu GSP, acesta a comentat controversa iscată în finalul disputei de pe cel mai mare stadion al țării. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor