Nicușor Bancu: „E bine că nu am pierdut, ar fi fost îngrozitor!”

Nicușor Bancu: „E bine că nu am pierdut, ar fi fost îngrozitor!”

Nicușor Bancu (32 de ani), fundașul stânga și căpitanul de la Universitatea Craiova spune că remiza cu U Cluj, scor 1-1, din runda #10 din Superliga, este una echitabilă. Nicușor Bancu recunoaște că echipa lui a făcut o primă repriză slabă și era greu să câștige această partidă. Spune că a doua parte le-a aparținut oltenilor, iar de aceea egalul este echitabil. Bancu consideră că o înfrângere în acest meci ar fi fost de neacceptat. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor