Nereguli masive găsite la Arena Națională: anunț în ziua derby-ului Dinamo - FCSB

Nereguli masive găsite la Arena Națională: anunț în ziua derby-ului Dinamo - FCSB

Azi, în ziua în care Dinamo și FCSB se vor întâlni pe Arena Națională, în Cupa România, Ministerul Muncii a emis un comunicat în care anunța că a găsit o serie de ilegalități la cel mai mare stadion din țară. Concret, pe 20 octombrie, cu 10 zile înainte de publicarea comunicatului, Inspectoratul Teritorial de Muncă (ITM) București a efectuat, la solicitarea Jandarmeriei, un control. Acțiunea s-a desfășurat cu ocazia derby-ului Dinamo – FCSB, din campionat. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor