Dinamo, lovită din toate părțile » Ce pedeapsă a primit Kopic + amendă din cauza derby-ului cu FCSB

Dinamo, lovită din toate părțile » Ce pedeapsă a primit Kopic + amendă din cauza derby-ului cu FCSB

Comisia de Disciplină a FRF a publicat deciziile luate în urma evenimentelor petrecute în ultimele meciuri din Superliga. Dinamo are de suferit din cauza incidentelor de la meciurile cu Hermannstadt (2-0) și FCSB (0-2). În urma incidentelor petrecute în tribune la meciul Dinamo - FCSB (0-2), din runda cu numărul #13 din Superliga, clubul gazdă a fost sancționat de Comisia de Disciplină cu o amendă în valoare de 15.000 de lei. „SC Dinamo 1948 SA vs. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor