Nemaivăzut! Toți s-au descălțat » Protest inedit în Nations League, la finalul campaniei istorice negative: „Plecați cu toții”

Nemaivăzut! Toți s-au descălțat » Protest inedit în Nations League, la finalul campaniei istorice negative: „Plecați cu toții”

După eșecul cu Grecia din această seară, 0-2, care a consemnat o campanie istorică negativă pentru Finlanda, fanii au protestat într-un mod inedit. Și-au scos încălțămintea în semn de protest față de elevii lui Markku Kanerva. Atmosfera din jurul partidei a fost una destul de tensionată. În peluza nordică a Stadionului Olimpic din Helsinki, suporterii au afișat și mesajul: „Plecați cu toții”. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor