Naționala de handbal masculin a României a pierdut la 11 goluri primul meci al turneului din Spania

Naționala de handbal masculin a României a pierdut la 11 goluri primul meci al turneului din Spania

Naționala de handbal masculin a României a pierdut primul meci disputat în cadrul turneului de la Ciudad de Castellon, scor 26-37 în fața Norvegiei. Pentru „tricolorii” pregătiți de George Buricea urmează testul cu Egipt, altă naționala calificată la Campionatul Mondial. Turneul în acest an se desfășoară la Ciudad de Castellon, într-o sală de 5200 de locuri. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor