N-au mai ținut cont de reguli! Cum au sărbătorit fanii lui Inter titlul din Serie A: s-au urcat pe statuia Regelui și au luminat Domul din Milano

N-au mai ținut cont de reguli! Cum au sărbătorit fanii lui Inter titlul din Serie A: s-au urcat pe statuia Regelui și au luminat Domul din Milano

Negru și albastru au fost culorile care au cuprins Milano. Inter a câștigat matematic al 20-lea „Scudetto”, chiar după un succes pe terenul marii rivale, AC Milan, cu scorul de 2-1. Suporterii interiști au declanșat o adevărată sărbătoare în „capitala modei”, devenită timp de o seară „capitala fotbalului”. Fanii Interului au început sărbătoarea în Piaţa Catedralei din Milano. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor