De ce se prăbușesc jucătorii români afară? » A urmărit mii de fotbaliști și vine cu explicații: „Noi nu înțelegem!”

De ce se prăbușesc jucătorii români afară? » A urmărit mii de fotbaliști și vine cu explicații: „Noi nu înțelegem!”

Jucătorii români ajung rar în campionate bune din străinătate, iar atunci când se întâmplă, foarte puțini se impun. Gabriel Glăvan, scouter, lector la Școala Federală de Antrenori, fost director sportiv la Dinamo, a venit cu posibile explicații la Premier GSP. Ca jucătorii români să prindă transferuri în campionatele din Vest a devenit ceva deosebit. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor