Mircea Rednic rupe tăcerea după plecarea de la Standard Liege: „Nu am acceptat să fiu o marionetă”

Mircea Rednic rupe tăcerea după plecarea de la Standard Liege: „Nu am acceptat să fiu o marionetă”

Mircea Rednic (63 de ani) a vorbit pentru prima dată după plecarea forțată de la Standard Liege. Fostul fundaș al clubului belgian a mărturisit că inițial a fost încântat să revină la „clubul inimii sale”, însă realitatea de la echipă s-a dovedit a fi diferită de ceea ce i se promisese. „Situația era clară înainte de semnare: Marc (n.r. Marc Wilmots – directorul sportiv al clubului belgian) se ocupa de transferuri, iar eu de antrenamente și de programul echipei. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor