Max Verstappen a comentat începutul furtunos din Marele Premiu de Formula 1 din Mexic: „A trebuit să supraviețuiesc”

Max Verstappen a comentat începutul furtunos din Marele Premiu de Formula 1 din Mexic: „A trebuit să supraviețuiesc”

Max Verstappen (Red Bull Racing) a declarat, după ce a terminat pe locul al treilea în Marele Premiu de Formula 1 al Mexico City, că a trebuit să supraviețuiască în primul său stint (n.r. - traseul parcurs între două opriri la boxe), în care a folosit anvelopele medium, în timp ce toți ceilalți piloți din jurul său aveau anvelope soft. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor