Lando Norris a explicat de ce nu s-a putut bate cu coechipierul său în China: „Pentru mine este un coșmar”

Lando Norris a explicat de ce nu s-a putut bate cu coechipierul său în China: „Pentru mine este un coșmar”

Câștigătorul de la Melbourne, Lando Norris, a terminat al doilea în Marele Premiu al Chinei și, după finish a confirmat că nu a avut nicio șansă să lupte pentru victorie cu coechipierul său, Oscar Piastri, din cauza problemelor cu frânele. Lando Norris, pilotul celor de la McLaren, a vorbit despre strategia abordată în Marele Premiu al Chinei și despre problemele pe care le-a întâmpinat pe parcursul întrecerii. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor