La 61 de ani, a intrat în Cupa României, contra Craiovei! „A fost extraordinar. Mă mai antrenez cu jucătorii”

La 61 de ani, a intrat în Cupa României, contra Craiovei! „A fost extraordinar. Mă mai antrenez cu jucătorii”

Aurelian Ghișa, 61 de ani, patron-președinte la Sănătatea Cluj, a intrat pe teren în ultimele minute ale meciului de Cupă cu Universitatea Craiova, pierdut cu 1-4 după ce echipa de liga a treia a condus la pauză. Ceea ce anunțase Vasile Miriuță în prima parte a zilei s-a înfăptuit câteva ore mai târziu. Antrenorul Sănătății Cluj dezvăluise în dialog cu GSP că „îl voi băga pe final pe domnul Ghișa”, conducătorul clubului, de meserie medic veterinar. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor