Istorie! Din nou în „optimi” în Europa, după 37 de ani! Acum 4 ani, Șumudică se chinuia împotriva lor!

Istorie! Din nou în „optimi” în Europa, după 37 de ani! Acum 4 ani, Șumudică se chinuia împotriva lor!

Istorie pentru Bosnia şi Herţegovina! După 37 de ani de „secetă”, țara pe care urmează s-o înfruntăm în preliminariile Campionatului Mondial are din nou o reprezentantă în „optimile” unei competiții europene. Este vorba despre FK Borac Banja Luka, formație care a obținut aseară biletele pentru următoarea fază din Conference League. Fotbalul din Bosnia prinde culoare în obraji chiar înaintea duelului cu România din preliminariile Campionatului Mondial. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor