Ișfan a rupt blestemul în Superliga cu un supergol » Incredibil de când nu mai marcase

Ișfan a rupt blestemul în Superliga cu un supergol » Incredibil de când nu mai marcase

Alexandru Ișfan, mijlocașul ofensiv de la Gloria Buzău, a marcat în Superliga după aproape doi ani. El nu mai punctase din decembrie 2022, de pe vremea când juca la FC Argeș. Acum, în septembrie 2024, a înscris în remiza cu Botoșani, scor 3-3. De atunci, Ișfan a mai evoluat la Universitatea Craiova și Petrolul, fără să marcheze. A reușit să rupă blestemul la al 8-lea meci la Gloria Buzău. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor