Irina Baianț, copleșită de emoții înainte de România - Kosovo: „Am repetat de 300 de ori” + Ține cu o echipă de club din România: „Am și eu afinitățile mele”

Irina Baianț, copleșită de emoții înainte de România - Kosovo: „Am repetat de 300 de ori” + Ține cu o echipă de club din România: „Am și eu afinitățile mele”

Irina Baianț, solista care va cânta imnul României înaintea meciului cu Kosovo, din Liga Națiunilor, a fost foarte emoționată înaintea partidei de pe Arena Națională. Irina Baianț a oferit declarații de la nivelul gazonului cu aproximativ o oră și jumătate înaintea partidei. Soprana a spus că este pasionată de sport de mică, iar tatăl ei chiar a fost arbitru de fotbal. Spune că susține o echipă de club din România, dar nu a vrut să îi dea numele. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor