Iordania - Algeria 1-2 » Încă o echipă eliminată de la Mondial: africanii întorc scorul și trimit „Cavalerii” acasă!

Iordania - Algeria 1-2 » Încă o echipă eliminată de la Mondial: africanii întorc scorul și trimit „Cavalerii” acasă!

Algeria a învins Iordania, 2-1, și va lupta cu Austria pentru locul 2 în grupa J de la Campionatul Mondial. Rezultatul face ca asiaticii să părăsească competiția: ultimul meci, cu Argentina, nu mai are miză pentru ei. În celălalt meci al rundei, Argentina a învins Austria cu 2-0 și s-a calificat în „șaisprezecimile” competiției. Duelul din California a început furtunos, cu o ocazie bună a asiaticilor. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor