Austriecii fac scandal! Ralf Rangnick: „Primul gol al lui Messi nu trebuia acordat! De ce avem VAR?!”

Austriecii fac scandal! Ralf Rangnick: „Primul gol al lui Messi nu trebuia acordat! De ce avem VAR?!”

Austria a pierdut duelul cu Argentina, 0-2, urmarea a două goluri marcate de Lionel Messi în minutele 38 și 90+5. În tabăra Austriei frustrarea este mare. A exprimat cel mai bine selecționerul Ralf Rangnick, la conferința de presă organizată după fluierul final. Marea lui supărare: arbitrajul! Contextul? Înaintea primului gol marcat de căpitanul Argentinei, în minutul 38, austriacul Xaver Schlager (RB Leipzig) a căzut în urma unui duel cu MacAllister. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor