Ion Marin a fost sunat de foștii elevi chiar din vestiarul Petrolului înaintea semifinalei de la EURO: „Vorbește mai tare, profesore!”

Ion Marin a fost sunat de foștii elevi chiar din vestiarul Petrolului înaintea semifinalei de la EURO: „Vorbește mai tare, profesore!”

Foștii jucători ai Petrolului care au câștigat Cupa României în 1995 sub comanda tehncianului Ion Marin (70 de ani), s-au reunit pentru reeditarea celebrei finale cu Rapid, pe stadionul „Ilie Oană”. Înaintea meciului, Vivi Răchită (55 de ani) l-a sunat pe selecționerul României U19, înaintea semifinalei cu Olanda de la Campionatul European. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor