Încă un român în India! A jucat la Farul și Viitorul, iar acum merge la o echipă total necunoscută

Fundașul Dan Gelu Ignat (30 de ani) care a trecut în cariera sa pe la formații precum Farul, Viitorul, CF Brăila, FC Olt și CS Turnu Severin a prins un transfer neașteptat. Jucătorul a semnat cu Shillong Lajong, formație din a doua divizie indiană. Ignat juca pentru Al Ramyha, formație din prima ligă iordaniană. "Dan este un jucător profesionist, care a evolua în diferite ligi. ..."


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor