Încă un club din România, în colaps! Jucătorii și-au pierdut speranțele: „N-am mai primit salariul din august”

Încă un club din România, în colaps! Jucătorii și-au pierdut speranțele: „N-am mai primit salariul din august”

Liga 2 reprezintă un adevărat „aspirator” de cluburi care au probleme financiare. Viitorul Târgu Jiu a intrat în faliment în urmă cu o lună, aceeași soartă o va avea și CS Mioveni, formație care nu s-a prezentat la ultimul joc. A treia formație care se confruntă cu mari probleme financiare este Chindia Târgoviște, ocupanta locului 14, cu 16 puncte după 16 meciuri. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor