În anul austerității, membrii Consiliului de Administrație al CSM București și-au mărit de zece ori indemnizația lunară! » Ce sume și-au tras directorul și oamenii de la PSD, PNL, PUSL și Primărie

În anul austerității, membrii Consiliului de Administrație al CSM București și-au mărit de zece ori indemnizația lunară! » Ce sume și-au tras directorul și oamenii de la PSD, PNL, PUSL și Primărie

Consiliul General al Municipiului București a aprobat recent noile norme financiare aplicabile la CSM București. În finalul documentului a fost strecurat un amendament care le permite celor cinci componenți ai Consiliului de Administrație al clubului să primească o indemnizație lunară în valoare de 40% din salariul directorului, Iulian Pîslaru. Acesta încasează circa 19.000 lei brut. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor