Gigi Becali a stabilit cu cât amendează cartonașul galben luat pentru proteste: „Așa am ajuns cea mai nebună echipă din lume!”

Gigi Becali a stabilit cu cât amendează cartonașul galben luat pentru proteste: „Așa am ajuns cea mai nebună echipă din lume!”

Gigi Becali, patronul de la FCSB, a anunțat că Daniel Bîrligea a primit amendă de 10.000 de euro, după ce atacantul roș-albaștrilor a fost eliminat în meciul cu Hermannstadt, scor 3-3. În finalul partidei de la Sibiu, Bîrligea a văzut al doilea cartonaș galben pentru proteste la adresa arbitrului Radu Petrescu. După meci, Becali amenința că atacantul nu va reveni la București cu autocarul echipei. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor