Ilie Balaci desființează doi jucători din Liga 1: "Numai fotbaliști nu sunt ăștia"""

Ilie Balaci consideră că lipsa spectatorilor din fotbalul românesc e și din cauza lipsei valorii jucătorilor străini care vin în România. Gloria Universității Craiova a luat la ochi doi dintre străinii Ligii 1 și i-a desființat! "Atâta timp cât aduci jucător precum Kuku de la Târgu Mureș e normal să nu fie spectatori la meciuri. Lista ar fi foarte lungă cu jucători străini care n-au nicio treabă cu fotbalul. ..."


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor