Gabi Balint spune că naționala lui Lucescu nu are lideri: „Sunt moi. Noi «mâncam» adversarii de la vestiar!”

Gabi Balint spune că naționala lui Lucescu nu are lideri: „Sunt moi. Noi «mâncam» adversarii de la vestiar!”

Gabi Balint (62 de ani), fostul mare atacant al Stelei, a avut cuvinte dure la adresa jucătorilor naționalei României, despre care a spus că „sunt moi”. Fostul internațional e de părere că printre „tricolorii” actuali nu se regăsește un lider. România a pierdut cu Bosnia, scor 0-1, în preliminariile Campionatului Mondial din 2026, iar Gabi Balint a declarat că echipa națională nu are niciun lider care să dea tonul revenirii în momentele grele din timpul meciurilor. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor