Fostul prim-ministru al României, declarații categorice înainte de meciul cu Kosovo: „E o prostie ce reclamă acești indivizi! Ne-au fluierat imnul? Motivele kosovarilor sunt mai puternice decât ale noastre!”

Fostul prim-ministru al României, declarații categorice înainte de meciul cu Kosovo: „E o prostie ce reclamă acești indivizi! Ne-au fluierat imnul? Motivele kosovarilor sunt mai puternice decât ale noastre!”

Theodor Stolojan, 81 de ani, fost prim-ministru al României între 1991 și 1992 și parlamentar european între 2007 și 2019, a comentat, în exclusivitate pentru Gazeta Sporturilor, tensiunile politice și freamătul general care însoțesc meciul România - Kosovo din Nations League (azi, 21:45). ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor