Fostul lider din vestiarul FCSB-ului și-a anunțat retragerea la 37 de ani: „Astăzi îmi iau rămas-bun”

Fostul lider din vestiarul FCSB-ului și-a anunțat retragerea la 37 de ani: „Astăzi îmi iau rămas-bun”

Fernando Varela (37 de ani) s-a retras din fotbal! Fostul fundaș de la FCSB a făcut acest anunț, prin intermediul rețelelor de socializare. Apărătorul din Insulele Capului Verde a evoluat pentru FCSB în perioada 2013-2016, devenind primul căpitan străin din istoria clubului roș-albastru. Varela a cucerit două titluri în tricoul roș-albastru, un trofeu al Cupei României și două Cupe ale Ligii. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor