Două autogoluri în ultimele minute! O echipă austriacă a pierdut deliberat, motivul e halucinant!

Două autogoluri în ultimele minute! O echipă austriacă a pierdut deliberat, motivul e halucinant!

SV Achenkirch a pierdut cu 5-4, urmarea a două autogoluri în final, meciul din preliminariile Cupei Tirolului disputat pe terenul lui SV Radfeld. Oaspeții de la Achenkirch au avut tot timpul meciul în mână. Au condus cu 2-0, apoi cu 4-2 spre final (82), și se părea că au deja în buzunar calificarea în faza următoare a competiției. N-a fost deloc așa. Un jucător de la Achenkirch și-a dat deliberat două autogoluri în ultimele minute ale timpului regulamentar. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor