Finalul haotic din MP al Australiei a nemulțumit pe toată lumea: „E inacceptabil, nu pot fi lăsat fără puncte!” + inclusiv Verstappen atacă: „O să vorbim la Baku!”

Finalul haotic din MP al Australiei a nemulțumit pe toată lumea: „E inacceptabil, nu pot fi lăsat fără puncte!” + inclusiv Verstappen atacă: „O să vorbim la Baku!”

Olandezul Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 din Australia, la capătul unei curse incredibile. Incidentele și deciziile comisarilor au creat rumoare în rândul piloților.  Max Verstappen s-a impus pentru prima dată în Australia, dar nu a fost mulțumit de cele două restarturi dictate de oficialii cursei în final.  „Sunt foarte fericit că am câștigat cursa, dar nu cred că al doilea steag roșu era necesar. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor