Finala feminină de la US Open, analizată la Open GSP: „Până la urmă, Sabalenka merită, ea e cea mai constantă”

Finala feminină de la US Open, analizată la Open GSP: „Până la urmă, Sabalenka merită, ea e cea mai constantă”

Aryna Sabalenka și-a apărat titlul de la US Open, impunându-se cu 6-3, 7-6 (3) în finala contra Amandei Anisimova și cucerind al patrulea ei trofeu major. Alexandra Dulgheru, fost număr 26 WTA, a analizat finala în emisiunea Open GSP. Mai avea o singură oportunitate de a cuceri un titlu de Grand Slam în 2025 și a reușit să o rotunjească. La US Open, acolo unde anul trecut se impunea în premieră. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor