CSM Știința Baia Mare e noua campioană a României în Liga de Rugby

CSM Știința Baia Mare e noua campioană a României în  Liga de Rugby

CSM Știința Baia Mare a trecut duminică, pe stadionul „Arcul de Triumf”, de CSM USV Timișoara cu 36-24 (23-0) în finala Ligii de Rugby. CSM Știința Baia Mare a cucerit al zecelea titlu de campioană a României. În finală, băimărenii s-au impus în fața celor de la CSM USV Timișoara cu 36-24 (23-0). Echipa lui Eugen Apjok a reușit să readucă trofeul în vitrina clubului după ce, în 2022 și 2024, a fost învinsă în finală de Dinamo, respectiv Timișoara. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor