FIFA, un nou embargo în Superliga » Încă un club a primit interdicție la transferuri

FIFA, un nou embargo în Superliga » Încă un club a primit interdicție la transferuri

După UTA, CFR Cluj și FC Botoșani, un nou club din Superliga se află sub embargo FIFA. Oțelul Galați a primit interdicție de a transfera jucători pentru următoarele trei ferestre de mercato. Din informațiile Gazetei Sporturilor, un litigiu cu mijlocașul Samy Bourard, 29 de ani, a atras sancțiunea formației de la malul Dunării. Mijlocașul belgian cu origini marocane, legitimat la Galați în sezonul precedent, a reclamat neplata restanțelor salariale. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor