„Eu nici n-am știut ce-i ăla comunism” » Moraru, dezvăluiri despre câștigurile fabuloase din carieră și cum s-a ales cu celebra poreclă „Țețe”: „N-am mai rezistat și m-am băgat sub pat”

„Eu nici n-am știut ce-i ăla comunism” » Moraru, dezvăluiri despre câștigurile fabuloase din carieră și cum s-a ales cu celebra poreclă „Țețe”: „N-am mai rezistat și m-am băgat sub pat”

Dumitru „Țețe” Moraru are 393 de meciuri în Liga 1, competiție în care a debutat în august 1974, într-un Dinamo – Steaua 2-0. Acesta povestește începuturile sale la Dinamo, dar și cum s-a ales cu porecla care l-a făcut celebru. Emisiunea „Prietenii lui Ovidiu” poate fi urmărită pe site-ul www.GSP. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor