Emil Boc a răbufnit! Acuzații de blat în Superligă: „Cum să nu îţi aperi corect şansele?”

Emil Boc a răbufnit! Acuzații de blat în Superligă: „Cum să nu îţi aperi corect şansele?”

U Cluj a ratat dramatic calificarea în play-off-ul Superligii, iar Emil Boc, primarul din Cluj-Napoca, a avut o reacție virulentă, acuzând un „simulacru de apărere” la golul decisiv marcat de Sepsi cu Petrolul (2-1), meci care i-a scos pe ardeleni din primele 6. Farul și Sepsi Sf. Gheorghe au obținut ultimele două locuri din play-off, la capătul a cinci meciuri pasionante. Cele două se alătură deja calificatelor FCSB, Rapid, CFR Cluj și Universitatea Craiova. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor